Unia lepsza od Unii. Trzecioligowiec wygrał z czwartoligowcem [ZDJĘCIA]

To był piąty sparing, jaki w zimowym okresie przygotowawczym rozegrali podopieczni Remigiusza Kusia. W Bydgoszczy, Unia/Drobex pokonała Unię Janikowo 2:1 (0:0).

Wszystko co najważniejsze w tym spotkaniu, wydarzyło się w drugiej połowie, bo to wówczas padły gole. W 54' minucie, we własnym polu karnym soleckiego zawodnika sfaulował obrońca janikowian, a rzut karny na bramkę zamienił Piotr Kaczkowski, choć bramkarz czwartoligowca wyczuł intencje strzelającego. Do remisu w 67' minucie doprowadził Dariusz Lewandowski, który wykorzystał precyzyjne podanie od Martina Romanka. W ostatnim kwadransie, to podopieczni trenera Kusia strzelili zwycięską bramkę. Zrobił to Krystian Born, otrzymując prostopadłe podanie ze środka pola, a następnie wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem.

Bilans Unii/Drobex w dotychczasowych sparingach to cztery zwycięstwa i porażka (dane poniżej).
Unia/Drobex - Start Warlubie 1:0
Unia/Drobex - Kujawianka Izbica Kujawska 3:1
Unia/Drobex - Legia Chełmża 2:1
Elana Toruń - Unia/Drobex 3:2

W najbliższą sobotę (17.02), unici rozegrają szóstą grę kontrolną w zimowym okresie przygotowawczym. Ich rywalem będzie czwartoligowa Polonia Bydgoszcz.