Dobry sparing w wykonaniu unitów [ZDJĘCIA]

W sobotnie popołudnie piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski pokonali w kontrolnym meczu czołowy zespół IV ligi Kujawiankę Izbica Kujawska 3:1 (1:1).

Zespół prowadzony przez Remigiusza Kusia, w składzie z kilkoma testowanymi zawodnikami, zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Na boisku przy ulicy Glinki oglądaliśmy szybkie, żywe spotkanie, z wymiennością pozycji i okraszone ładnymi bramkami.

Już w 6 minucie prowadzenie dla solecczan mógł uzyskać Kamil Nytko. Czysto uderzył w piłkę, lecz ta trafiła w poprzeczkę. W 12. minucie było już jednak 1:0. Jeden z testowanych piłkarzy przejął podanie od Nytko i przymierzył w tzw. długi róg. W 34', z kolei ładnym strzałem z dalszej odległości popisał się  Filip Skubiński i na przerwę zespoły schodziły przy wyniku remisowym.

Na drugą część trener Kuś wprowadził dziesiątkę kolejnych graczy. Każdy z nich chciał się zaprezentować z jak najlepszej strony. Piłka frunęła raz prawą, a raz lewą flanką. Między 72 a 74 minutą unici stworzyli dwie akcje, które przyniosły dwa gole autorstwa Krystiana Borna. Najpierw wykorzystał on podanie Kaczkowskiego, a następnie asystę Poczwardowskiego. Więcej bramek nie padło, chociaż wcześniej goście z Izbicy również trafili w poprzeczkę.

- Drużyna prezentuje się coraz lepiej i realizuje powierzone zadania. Robimy wszystko, żeby zbudować drużynę, która utrzyma dla Solca trzecią ligę - powiedział po meczu trener Kuś. W środę kolejny mecz na Chemiku, o godz. 20.00 z Legią Chełmża.

Unia/Drobex Solec Kujawski - Kujawianka Izbica Kujawska 3:1 (1:1)
Bramki: zawodnik testowany (12), Born (72, 74) - Skubiński (34).

Unia/Drobex: Skibiński - Kacprzak, Plakhtyr, zawodnik testowany, zaw. test II. - Śmietanko, Czachorowski, Kotarzewski, zaw. test III - Nytko - zaw. test IV. Druga połowa: Jastrzembski, Karbowski, zaw. test V., zw. test VI. - Kaczkowski, Moranowski, Born, Poczwardowski - Chyrek, zaw. test VII.