Porażka w sparingu z Elaną [ZDJĘCIA]

Pierwszej porażki w zimowym okresie przygotowawczym doznali piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski. Unici przegrali dzisiaj w Toruniu z Elaną 2:3 (2:0).

To był czwarty mecz sparingowy rozegrany przez podopiecznych Remigiusza Kusia w okresie przygotowań do rundy wiosennej.

Do przerwy, solecki zespół prowadził różnicą dwóch bramek. W 20' minucie, piłkę w pole karne dośrodkował jeden z zawodników testowanych, a własnego bramkarza pokonał Dominik Kościelniak. Tuż przed przerwą, precyzyjną centrą popisał się Bartosz Śmietanko, piłkę głową uderzył Ariel Jastrzembski, a futbolówka dotknęła jeszcze jednego z obrońców Elany i wpadła do siatki.

Po przerwie, bramkarz Unii trzykrotnie wyjmował piłkę z siatki, a wszystkie gole dla torunian strzelił niedawno pozyskany Daniel Ciechański.

O porażce zadecydowały błędy indywidualne - skomentował na gorąco przebieg sparingu szkoleniowiec Unii/Drobex. - Będziemy dalej pracować nad jak najlepszą grą w każdym elemencie i w każdej formacji - dodał Remigiusz Kuś.

W najbliższy wtorek (13.02, 20:00), na stadionie przy ul. Glinki w Bydgoszczy, unici rozegrają piąty sparing zimowego okresu przygotowawczego, a zmierzą się z IV-ligową Unią Janikowo.

Mecz sparingowy - 10.02.2018 r.
TKP Elana Toruń - Unia/Drobex Solec Kujawski 3:2 (0:2)
Bramki: Ciechański 3 (58, 67-karny, 90+2) - Więckowski (20-samobójcza), Jastrzembski (42)

Unia/Drobex: Laskowski - zaw. testowany (46' Kacprzak), Jastrzembski (46' Plakhtyr), zaw. testowany II, Michalski - Śmietanko, Kaczkowski, K. Nytko (46' Moranowski), Kotarzewski (46' zaw. testowany III) - Born (46' Poczwardowski), zaw. testowany IV.