Na inaugurację zmagań w III lidze, grupie II, piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski bezbramkowo zremisowali na własnym boisku z Energetykiem Gryfino.

UWAGA!! Strona nie odświeża się automatycznie. Aby zobaczyć na niej nowe wpisy, należy odświeżać stronę klawiszem F5.

III LIGA, GRUPA II (BAŁTYCKA) - RUNDA JESIENNA - SEZON 2017/2018 - 1. KOLEJKA - 12.08.2017 R.
UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - ENERGETYK GRYFINO 0:0

UNIA/DROBEX (trener Krzysztof Jabłoński): Skibiński - A. Kacprzak, Jastrzembski, Żurek, Michalski - Śmietanko, Karbowski (46. Kaczkowski) - Born, K. Nytko (46. Czachorowski), Poczwardowski (75. Nowicki) - Ernest.
Żółte kartki: Jastrzembski, 14. - faul, K. Nytko, 25. - faul, Śmietanko, 34. - faul.

ENERGETYK (trener Łukasz Cebulski): Brzozowski - Karbowiak, Bielecki, Krzywicki, Marczuk - Cebulski (89. Wierzchowski), Fijałkowski (73. Borucki), Łazarz, Aleksandrowicz (88. Lipka) - Prawucki, Toporkiewicz (87. Żeglin).
Żółte kartki: Cebulski, 45+1. - faul.

SĘDZIUJE: Jewgienij Adamonis (Gdańsk), asystenci: Andrzej Szerszeń (Gdańsk), Dariusz Bohonos (Gdańsk). OBSERWATOR W-ZPN: Robert Sępołowicz (Poznań).

Ławka rezerwowych
Unia/Drobex: Laskowski, Moranowski, Szram.
Energetyk: Krzywiak, Bidny.

II POŁOWA
90+1' Koniec meczu, w Solcu Kujawskim kibice nie doczekali się bramek.
90' Dwie minuty przynajmniej doliczone do regulaminowego czasu gry.
89' Na placu gry jeszcze pojawił się Wierzchowski, który zastąpił Cebulskiego.
89' Mocno i niecelnie uderzył Nowicki.
88' Lipka za Aleksandrowicza - trzecia zmiana w drużynie gości.
87' Druga zmiana w drużynie gości - w miejsce Toporkiewicza na placu gry pojawił się Żeglin.
86' Śmietanko zagrywał piłkę w kierunku Borna, ale ten nie zdołał opanować futbolówki.
83' Rzut rożny dla gości, Toporkiewicz uderzył tuż nad bramką.
80' Zbyt płaskie uderzenie Nowickiego. Nawet gdyby piłka wpadła do siatki, to gol nie zostałby uznany, bo na spalonym był Ernest.
77' Czachorowski odegrał piłkę Kacprzakowi, ale ten uderzył zdecydowanie zbyt lekko, by móc zaskoczyć bramkarza drużyny z Gryfina.
75' Na trzecią zmianę zdecydował się także trener Jabłoński - za Poczwardowskiego na placu gry pojawił się Nowicki.
74' Pierwsza zmiana w drużynie gości - Borucki za Fijałkowskiego.
67' Strzał z pierwszej piłki Ernesta bardzo niecelny.
63' Uderzał Aleksandrowicz, piłkę złapał Skibiński.
59' Czachorowski ładnie zagrywał piłkę w kierunku Poczwardowskiego, ten jednak z prawej strony dośrodkował niedokładnie.
52' Brzozowski obronił strzał Poczwardowskiego, a po chwili mocne uderzenie Kacprzaka i piłka trafiła w boczną siatkę.
51' Michalski świetnie zacentrował w pole karne, a Ernest uderzył tuż obok słupka. Najlepsza akcja gospodarzy w tym spotkaniu.
48' Śmietanko dośrodkował z rzutu wolnego, piłkę wyłapał bramkarz gości.
46' Początek drugiej części spotkania, zmiana w zespole soleckim - Czachorowski zastąpił Kamila Nytko, za Karbowskiego wszedł Kaczkowski.

I POŁOWA
45+2' Koniec pierwszej połowy, w Solcu Kujawskim bezbramkowy remis.
45+2' Ostatnia akcja pierwszej połowy. Strzał z ostrego kąta Krzywickiego obronił Skibiński.
45+1' Cebulski ukarany żółtą kartką.
43' Pierwsza część spotkania potrwa dwie minuty dłużej.
43' Dużo szczęścia mieli teraz gospodarze. Znakomitą akcję wyprowadzili goście. Toporkiewicz w polu karnym przytomnie wycofał piłkę do Fijałkowskiego, który uderzył minimalnie niecelnie.
39' Okres gry w przewadze zespołu soleckiego, jednak unici nie oddali strzału na bramkę rywali. Na razie czujnie gra defensywa gości.
36' Ernest niedokładnie zagrywał piłkę w kierunku Borna, złapał ją Brzozowski.
34' Trzecia żółta kartka dla zawodnika z Solca Kujawskiego - tym razem ukarany Bartosz Śmietanko.
29' Dośrodkowanie z rzutu wolnego gracza gospodarzy, wprost w ręce bramkarza gości.
25' Żółta kartka za faul dla Kamila Nytko.
23' Cebulski faulował tuż przed linią pola karnego, rzut wolny dla Unii/Drobex. Po centrze z wolnego, Jastrzembski uderzył niedokładnie, lecz gospodarze domagali się rzutu rożnego, bo ich zdaniem piłkę jako ostatni trącił jeden z obrońców gości.
21' Skibiński wyłapał piłkę dośrodkowaną w pole karne po rzucie wolnym i był także faulowany przez Bieleckiego.
20' Kacprzak dośrodkował w pole karne, piłkę bez problemów złapał Brzozowski.
18' Zaostrzyła się gra, sporo fauli po obu stronach.
15' Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym meczu dla zawodnika gospodarzy - za faul ukarany Ariel Jastrzembski. Goście mieli rzut wolny, ale nie zagrozili bramce Skibińskiego.
10' Trzeci z rzędu korner dla graczy z Solca Kuj. Przed tym trzecim, starcie między obrońcą gości i Bornem, obaj gracze zostali upomnieni przez sędziego. Dośrodkowanie Poczwardowskiego jednak było zbyt niskie.
9' Zablokowane uderzenie K. Nytko, rzut rożny dla gospodarzy.
8' Bardzo niecelnie uderzał Poczwardowski.
5' Ładną dwójkową akcję wyprowadzali Nytko i Born, lecz ich kontrę zablokowali defensorzy Energetyka.
3' Rzut wolny dla gości, po centrze w pole karne piłkę wypiąstkował Skibiński.
2' Nytko zagrał piłkę do Ernesta, lecz ten był na pozycji spalonej.
1' Pierwszy gwizdek sędziego Adamonisa. Od środka rozpoczęli gospodarze.

Przed meczem. Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej wręczył kapitanowi soleckiej Unii, Adamowi Kacprzakowi pamiątkowy puchar za zwycięstwo w rozgrywkach IV ligi w minionym sezonie.