Z Energetykiem bez Plakhtyra

W pierwszym ligowym meczu sezonu 2017/2018 III ligi, trener soleckiej Unii/Drobex nie będzie mógł skorzystać z usług ukraińskiego pomocnika Dmytro Plakhtyra.

To pokłosie kary za czerwoną kartkę, jaką Plakhtyr został ukarany przez sędziego Krzysztofa Kanclerza w meczu 33. kolejki IV ligi z Orlętami Aleksandrów Kujawski (2:0). Wydział Dyscypliny K-PZPN podjął wówczas decyzję o zawieszeniu zawodnika na dwa mecze. Jeden pojedynek kary ukraiński gracz już ma za sobą - pauzował w ostatniej kolejce czwartoligowych rozgrywek i pojedynku w Jabłonowie Pomorskim, z Naprzodem. Teraz, centrala związkowa podjęła decyzję o przerzuceniu kary na pierwszy pojedynek ligowy w nowym sezonie.

Jednocześnie, K-PZPN poinformował że w meczu Pucharu Polski pauzować będzie także Kamil Nytko, który w poprzednim sezonie ujrzał dwie żółte kartki i czeka go przymusowa absencja w jednym spotkaniu.