Podział punktów w Solcu Kujawskim

Piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski nadal bez zwycięstwa w III lidze. W pojedynku 8. kolejki, podopieczni Krzysztofa Jabłońskiego zremisowali na własnym boisku z Kotwicą Kołobrzeg 1:1 (1:1).

[ZAPIS RELACJI LIVE: UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - KOTWICA KOŁOBRZEG 1:1]

Po porażce przed tygodniem w spotkaniu z Pogonią II Szczecin 1:3, gracze soleckiej Unii spadli w ligowej tabeli na miejsce spadkowe. Bardzo potrzebowali punktów i pojedynek przed własną publicznością z Kotwicą był dobrą okazją do tego, by powalczyć o pierwszą wygraną. Zadanie nie było łatwe, bo kołobrzeżanie bardzo dobrze rozpoczęli sezon i przed tą kolejką zajmowali w rozgrywkach piątą pozycję.

III LIGA, GRUPA II (BAŁTYCKA) - SEZON 2017/2018 - RUNDA JESIENNA - 8. KOLEJKA - 23.09.2017 R.
UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - KOTWICA KOŁOBRZEG 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Tomasz Wypij 30. - asysta Łukasz Kacprzycki, 1:1 Piotr Kaczkowski 34. - asysta Bartosz Śmietanko.

UNIA/DROBEX (trener Krzysztof Jabłoński): Skibiński - Shapoval, Żurek (76. Poczwardowski), Jastrzembski, Michalski - Kaczkowski (87. Born), Czachorowski - A. Kacprzak, Śmietanko, Kotarzewski - Chyrek (64. Ernest).
Żółte kartki: Shapoval, Jastrzembski, Skibiński.

KOTWICA (trener Daniel Kokosiński): Michalak - Słodowy, Danilczyk, Wypij, Rydzak (46. Michurski) - Łyszyk, Świechowski, Szymański (68. Witt), Zaremba (34. Czapłygin), Kacprzycki - Szczepański (46. Włodarczyk).

SĘDZIOWAŁ: Kamil Waskowski (Poznań-Nowe Miasto), asystenci: Nowicki (Szamotuły), Pawlicki (Poznań-Nowe Miasto), techniczny: Śmiglak (Wronki). OBSERWATOR K-PZPN: Andrzej Karczewski (Włocławek).

Ławka rezerwowych
Unia/Drobex: Laskowski, Plakhtyr, K. Nytko, Nowicki.
Kotwica: Kalinowski, Majchrzak, Prejs.

Trener Unii/Drobex dokonał kilku zmian w wyjściowej jedenastce. Po kilku meczach przerwy, do bramki powrócił Mateusz Skibiński, który zastąpił Pawła Laskowskiego. Do składu, po meczu pauzy powrócił Bartosz Śmietanko i on zagrał od pierwszych minut w miejsce Kamila Nytki, zaś w ataku mecz zaczął Michał Chyrek

Początek spotkania nie zachwycił. Sporo było gry w środku pola, zaś składnych akcji brakowało. Unici pierwszą z nich mieli już w 7. minucie, lecz po strzale z rzutu wolnego Jakuba Kotarzewskiego, piłka odbiła się od muru graczy kołobrzeżan i opuściła murawę. Rywale starali się zagrozić po akcjach lewym skrzydłem, gdzie aktywny był Łukasz Kacprzycki. I to właśnie on w 30. minucie idealnie dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, gdzie najwyżej wyskoczył do niej Tomasz Wypij i pokonał bramkarza unitów. Stracony gol zmobilizował solecką drużynę, która już po czterech minutach doprowadziła do remisu! Z prawego skrzydła precyzyjną centrą popisał się Śmietanko, a futbolówkę do kołobrzeskiej siatki skierował Piotr Kaczkowski. Dla gości był to podwójny cios, bo jeszcze przed przerwą, z powodu kontuzji musiał zejść Krzysztof Zaremba, a uraz okazał się poważniejszy, bowiem po zawodnika musiała przyjechać karetka pogotowia.

Sporo działo się za to po przerwie. Od ataków rozpoczęli unici. Obok bramki uderzył Śmietanko, a następnie po centrze z rzutu rożnego, do piłki dopadł Jastrzembski, ale uderzył tylko w boczną siatkę. Po drugiej stronie, wciąż aktywny był Kacprzycki i to on w 68. minucie popisał się kapitalną akcją i uderzył z linii pola karnego, ale jeszcze lepszą paradą w tej sytuacji wykazał się Skibiński. Kołobrzeżanie zagrażali po rzutach rożnych, gdzie do piłki najwyżej wyskakiwał Wypij i w dwóch takich okazjach, niewiele się pomylił. Goście w ostatnich dziesięciu minutach ruszyli do ataków i byli najbliżej strzelenia zwycięskiego gola. Z dystansu uderzył Kacprzycki, a piłka trafiła w słupek soleckiej bramki. Po drugiej stronie, wyborną wręcz okazję miał Ernest, ale z bliskiej odległości nie zdołał pokonać Michalaka.