Krzysztof Jabłoński: Popełniliśmy za dużo błędów

Piłkarze Unii/Drobex nadal czekają na pierwsze zwycięstwo w III lidze. W pojedynku 7. kolejki, unici doznali czwartej porażki, tym razem ulegając na własnym boisku Pogoni II Szczecin 1:3 (0:2). Mocno niepocieszony po tym pojedynku był szkoleniowiec soleckiego zespołu, Krzysztof Jabłoński.

Piłka nożna jest grą błędów, ale popełniliśmy ich za dużo. Błędy indywidualne popełnione w pierwszej połowie sprawiły, że przegraliśmy ten mecz. My tych błędów popełniamy ciągle wiele - przyznał trener Krzysztof Jabłoński.

Przed unitami dwa mecze. We wtorek, soleckich piłkarzy czeka pojedynek z GLKS-em Osielsko w III rundzie Pucharu Polski K-PZPN na szczeblu podokręgu Bydgoszcz, zaś w sobotę w 8. kolejce III ligi podejmą na własnym boisku Kotwicę Kołobrzeg. - Przydałoby się zwycięstwo w lidze. Muszę jednak najpierw porozmawiać indywidualnie z chłopakami, bo popełniamy zbyt proste błędy indywidualne, które nie służą grze w III lidze - dodał szkoleniowiec soleckiej Unii.

Trener Jabłoński zaryzykował i już w przerwie meczu z Pogonią II, dokonał potrójnej zmiany. - To na pewno był wstrząs dla zespołu, który trzeba było rozruszać i to było widać w drugiej połowie. Mieliśmy momenty, w których mogliśmy strzelić gola wyrównującego, a w konsekwencji straciliśmy trzecią bramkę. W pucharowym meczu dam szansę gry tym zawodnikom, którzy mają mniej szans na występ w rozgrywkach ligowych - zakończył Krzysztof Jabłoński.