Falstart Unii/Drobex [ZDJĘCIA]

Inauguracyjne niedzielne spotkanie, przełożone z Solca Kujawskiego do Bydgoszczy (na ulicę Słowiańską), było bardzo ważne dla obu drużyn. Zarówno Unia/Drobex, jak i Górnik Konin, będą walczyć w rundzie wiosennej o utrzymanie, więc takie pojedynki zwykło się nazywać grą o „sześć punktów”.

[ZAPIS RELACJI LIVE: UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - GÓRNIK KONIN 1:2]

Unici po raz pierwszy prowadzeni przez Remigiusza Kusia (zimą zastąpił Hermesa) byli trochę osłabieni. Z kadry wypadł kontuzjowany bramkarz Mateusz Skibiński. Na domiar złego w 16 minucie odnowiła się kontuzja Adamowi Kacprzakowi.

Solecczanie byli bardzo zdeterminowani, żeby zgarnąć komplet punktów. Przez większość spotkania byli stroną przeważającą, dyktowali warunki. Oddali jednak zbyt mało strzałów, w polu karnym wykazali zbyt mało precyzji.

Zaczęło się od prowadzenia gości. Dawid Przybyszewski wypuścił „w uliczkę” Aleksa Sieradzkiego i ten po ziemi ulokował piłkę w siatce. Gospodarzom udało się jednak jeszcze w pierwszej połowie doprowadzić do wyrównania. Dokładne podanie Kamila Nytko zamienił na gola uderzeniem głową z ok. 12 metrów Krystian Born.

W drugiej połowie kilkukrotnie zakotłowało się w polu karnym gości, lecz piłka mijała celu. Trener Kuś wprowadził na boisko kolejnych zawodników. Kibice zacierali ręce licząc, że unici zdołają skonstruować akcję po której padnie bramka dająca jakże ważne trzy punkty. Napastnicy jednak zawodzili.

Doliczone minuty okazały się natomiast koszmarem dla gospodarzy. Mateusz Szałek sfaulował w polu karnym Aleksa Sieradzkiego. A Taras Yavorskyy pewnie wykorzystał „11”. Solecki zespół stracił tym sposobem nawet jedno „oczko”.

Po meczu trener Unii/Drobex Remigiusz Kuś powiedział: - Ogromnie żal straconych punktów, tym bardziej, że goście nie stworzyli zbyt wielu okazji podbramkowych. Mój zespół rozegrał całkiem dobry mecz, zawodnicy zostawili dużo zdrowia i serca. Ale w naszych akcjach zabrakło zdecydowania w polu karnym przeciwnika. Mam nadzieję, że kontuzjowany Kacprzak szybko wyzdrowieje, bo jego uraz nie jest aż tak groźny.

III LIGA, GRUPA II (BAŁTYCKA) - SEZON 2017/2018 - 19. KOLEJKA - 18.03.2018 R.
UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - GÓRNIK KONIN 1:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Aleks Sieradzki 19' (asysta Dawid Przybyszewski), 1:1 Krystian Born 37' (asysta Kamil Nytko), 1:2 Taras Yavorskyy 90+2' (karny).
Widzów: 250.

UNIA/DROBEX (trener Remigiusz Kuś): Laskowski - Kacprzak (16. Karbowski), Szałek, Plakhtyr, Michalski - Kaczkowski, Śmietanko, K. Nytko (78. Czachorowski), Kotarzewski - Born (71. Płóciennik) - Smolarczyk.
Żółte kartki: Szałek, 32. - faul.

GÓRNIK (trener Sławomir Suchomski): Kąkolewski - Świderski, Śnieg, Jędras, Marszałek - Adamczewski, Sieradzki, Yavorskyy, Sobieraj (58. Antas), Radoszewski (46. Majer) - Przybyszewski (65. Błaszczak).
Żółte kartki: Jędras, 44. - faul.

SĘDZIOWAŁ: Filip Kaliszewski (Gdańsk), asystenci: Dietrich, Świgoń, techniczny: Onysk.