Unia/Drobex Solec Kujawski - Górnik Konin (zapis relacji na żywo)

Na zakończenie 19. kolejki spotkań, Unia/Drobex Solec Kujawski przegrała z Górnikiem Konin 1:2 (1:1).

UWAGA!! Strona nie odświeża się automatycznie. Aby zobaczyć na niej nowe wpisy, należy odświeżać stronę klawiszem F5.

III LIGA, GRUPA II (BAŁTYCKA) - RUNDA WIOSENNA - SEZON 2017/2018 - 19. KOLEJKA - 18.03.2018 R.
UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - GÓRNIK KONIN 1:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Sieradzki 19' (as. Przybyszewski), 1:1 Born 36' (as. Nytko), 1:2 Yavorskyy 90+3' (karny)

UNIA/DROBEX (trener Remigiusz Kuś): Laskowski - A. Kacprzak (16. Karbowski), Plakhtyr, Szałek, Michalski - Born (71. Płóciennik), Śmietanko, Kaczkowski, K. Nytko (78. Czachorowski), Kotarzewski - Smolarczyk.
Żółte kartki: Szałek, 32. - faul.

GÓRNIK (trener Sławomir Suchomski): Kąkolewski - Marszałek, Świderski, Śnieg, Jędras - Adamczewski, Sieradzki, Yavorskyy, Sobieraj (58. Antas), Radoszewski (46. Majer) - Przybyszewski (65. Błaszczak).
Żółte kartki: Jędras, 43. - faul.

SĘDZIUJE: Filip Kaliszewski (Gdańsk), asystenci: Dietrich (Gdańsk), Świgoń (Reda), techniczny: Onysk (Bydgoszcz). OBSERWATOR W-ZPN: Czesław Kozak (Choszczno).

Ławka rezerwowych
Unia/Drobex: Moranowski, Czachorowski, Biesiadziński, Płóciennik, Samsel.
Górnik: Kołodziejczak, Ćwiek, Augustyniak, Robak.

II POŁOWA
90+4' Koniec meczu.
90+3' 1:2!! Yavorskyy pewnym wykonawcą karnego, strzał w sam środek bramki.
90+2' Rzut karny dla gości. Sieradzki sfaulowany w polu karnym.
90' Trzy minuty doliczone.
89' Podanie Kotarzewskiego zablokowane przez defensorów gości.
88' Majer dwukrotnie zablokowany przez Michalskiego przy próbie dośrodkowania.
86' Przewaga Górnika. Długa piłka w kierunku Błaszczaka, ale ten był na spalonym.
83' Sieradzki ograł Kotarzewskiego, ale nie zamknęli jego koledzy tej akcji strzałem.
82' Kotarzewski wszedł w pole karne, jego podanie zablokowane.
78' Trzecia zmiana w drużynie Unii - w miejsce Kamila Nytko wszedł Norbert Czachorowski.
75' 1:1
71' Płóciennik za Borna - druga zmiana w drużynie soleckiej.
70' Swojej okazji do strzelenia gola po błędach obrony nie wykorzystał Smolarczyk.
68' Jędras zablokował próbę dośrodkowania piłki przez Kotarzewskiego. Unici mają rzut rożny.
65' Błaszczak za Przybyszewskiego - trzecia zmiana w drużynie z Konina. Górnicy mają nieco więcej z gry, ale nie potrafią zagrozić bramce Laskowskiego.
60' 1:1 w meczu Unii z Górnikiem.
58' Antas za Sobieraja - druga zmiana w drużynie Górnika.
54' Po ofiarnej interwencji Marszałka, nie ma gola dla Unii/Drobex,
53' Strzał Majera obronił Laskowski.
52' Zablokowany strzał Smolarczyka, dobitka Śmietanki niedokładna.
50' Rzut rożny dla Górnika, po centrze Szałek bliski pokonania własnego bramkarza. Piłka w rękach Laskowskiego.
48' Kąkolewski złapał piłkę dośrodkowaną przez Smolarczyka.
46' Początek drugiej połowy. Zmiana w zespole Górnika: wszedł na plac gry Majer, a zastąpił Radoszewskiego.

I POŁOWA
45+1' Koniec pierwszej części spotkania.
45' Centra z wolnego, ale żaden z zawodników gospodarzy nie zamknął jej strzałem na bramkę. Minuta doliczona do podstawowego czasu gry.
44' Faul przed polem karnym na Nytce. Rzut wolny dla Unii i żółta kartka za faul dla Jędrasa.
43' Nieudane dośrodkowanie ze skrzydła Michalskiego.
40' 1:1.
36' 1:1!! Wyrównujący gol dla Unii/Drobex. Dośrodkował Nytko, a do piłki najwyżej wyskoczył Born i strzałem głową pokonał bramkarza gości.
33' Świetna akcja unitów. Strzał Smolarczyka obronił Kąkolewski, a Born przy próbie dobitki nie trafił w piłkę.
32' Żółta kartka dla Szałka za faul.
30' Smolarczyk przegrał walkę o piłkę z obrońcami Górnika.
27' To mogło być 2:0 dla Górnika. Świetnie dośrodkował Sobieraj, ale nie trafił w piłkę Przybyszewski.
25' Niedokładna centra Kotarzewskiego w kierunku Smolarczyka.
22' Płaski strzał z dystansu Yavorskyego - piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Laskowskiego.
19 0:1!! Akcja sam na sam z bramkarzem wykorzystana przez Aleksa Sieradzkiego.
18' Zablokowany strzał Sobieraja.
16' Wymuszona zmiana w drużynie gospodarzy - kontuzjowanego Kacprzaka zastąpił Karbowski.
15' Kwadrans gry za nami, w meczu Unii z Górnikiem bezbramkowy remis.
12' Jędras wybił na rzut rożny piłkę zagrywaną w pole karne przez Smolarczyka. Z rożnego dośrodkowywał Kotarzewski, piłkę wypiąstkował bramkarz Górnika.
11' Bardzo ostry faul Michalskiego na Radoszewskim. Na ławce rezerwowych gości wściekłość, że sędzia nie dał za to przewinienie żółtej kartki zawodnikowi Unii, skończyło się na upomnieniu.
10' Po rzucie rożnym w wykonaniu graczy Górnika, przerwana akcja przez sędziego, który dopatrzył się przewinienia na jednym z zawodników Unii.
8' Pierwsza groźna akcja ze strony gości. Urwali się Yavorsky (na skrzydle), a potem także Sobieraj, ale Laskowski nie dał się pokonać.
7' Plakhtyr próbował sprytnie zagrać długą piłkę w kierunku Smolarczyka, ale złapał piłkę bramkarz gości.
4' Przewagę mają w początkowej fazie spotkania gracze z Solca. Teraz próba zagrania piłki ze skrzydła, ale Smolarczyk był na pozycji spalonej.
3' Zagranie piłki ręką przez Śmietanko. Akcja unitów, zakotłowało się w polu karnym Górnika, ale najpierw Kaczkowski nie zdołał oddać strzału, a następnie Śnieg zablokował uderzenie Borna.
3' Born ładnie zagrał do Michalskiego, ale ten nie zdołał opanować futbolówki. Od bramki grę wznowi Kąkolewski.
1' Początek spotkania, od środka rozpoczęli zawodnicy Unii.

Na trybunach kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców z Konina. Unici zagają w pomarańczowych koszulach, zaś goście w czarnych strojach.

Przed meczem. Kolegium Sędziów K-PZPN dokonało zmiany obsady sędziowskiej na to spotkanie. Pierwotnie pojedynek miała poprowadzić trójka sędziowska z Gdańska: Damian Łupiński (główny) oraz Krzysztof Kochel Grzegorz Wojciechowski (asystenci liniowi).
Dzisiejsze zawody sędziować będzie Filip Kaliszewski, któremu na liniach asystować będą Krystian Dietrich Krzysztof Świgoń. Cała trójka reprezentuje Pomorski ZPN.

Przed meczem. W rundzie jesiennej, mecz tych drużyn zakończył się remisem 1:1. Gola dla unitów strzelił wówczas Wojciech Ernest, zaś autorem trafienia dla zespołu z Konina był Łukasz Wesołowski.