Rywal był lepszy – trzy punkty pojechały do Starogardu

Mecz 23. kolejki III ligi rozgrywany po raz pierwszy w rundzie wiosennej na boisku w Solcu Kujawskim nie będzie miło wspominany przez soleckich kibiców. Unia/Drobex przegrała w sobotę z KP Starogard Gdański 0:3 (0:2).

Unia/Drobex przystąpiła do tego pojedynku poważnie osłabiona. Trener naszego zespołu Remigiusz Kuś nie mógł w tym spotkaniu skorzystać z Damiana Michalskiego (musiał pauzować za nadmiar kartek), Jakuba Kotarzewskiego (kontuzja), Krystiana Karbowskiego (choroba) i Adama Kacprzaka (z lekkim urazem przesiedział zawody na ławce rezerwowych). Na zmiany miał więc tylko trzech w pełni zdrowych graczy: bramkarza Przemysława Kujawę, Patryka Biesiadzińskiego i Pawła Samsela.

Bez względu na to unici starali się toczyć wyrównane spotkanie, nie odstawiali nóg i walczyli do utraty tchu. Goście okazali się jednak wyrachowani i bardziej skuteczni. Szybkie akcje i dokładne podania okazały się zabójcze.

Pierwszą bramkę w taki sposób zdobył w 25 minucie Karol Zieliński, a w 42 poprawił Dawid Retlewski, który strzelił gola Unii także jesienią w barwach Wdy Świecie. Natomiast w 59 min piłka niefortunnie odbiła się od murawy i dotknęła ręki Bartosza Śmietanko. Arbiter wskazał na wapno i po chwili Paweł Laskowski przegrał pojedynek z Wojciechem Zyską.

Unici szarpali (zwłaszcza Born i Smolarczyk), próbowali przedrzeć się w pole karne, lecz czynili to bezskutecznie. Najbliżej celu był w końcówce Śmietanko, który o mały włos przelobowałby bramkarza gości.

Następny mecz unici rozegrają za tydzień na wyjeździe z Pogonią II Szczecin (niedziela, godz. 16). A u siebie kolejne spotkanie rozegrają 1 maja (wtorek, g. 11) ze Świtem Skolwin Szczecin.

III LIGA, GRUPA II (BAŁTYCKA) – SEZON 2017/2018 – 23. KOLEJKA (14.04.2018)

UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI – KP STAROGARD GDAŃSKI 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Karol Zieliński (25), 0:2 Dawid Retlewski (42), 0:3 Wojciech Zyska (59-karny)

Unia/Drobex (trener Remigiusz Kuś): Laskowski – Czachorowski, Plakhtyr, Szałek, Moranowski – Śmietanko, Kaczkowski, Płóciennik, Nytko (63. Biesiadziński), Born – Smolarczyk.

KP Starogard (trener Łukasz Kowalski): Zapała (76. Polakowski) – Kuss, Wawszczyk, Adamenko, Powszuk – Chouwer, Łazaj, Zyska (70. Rysiewski), Zagórski - Zieliński (57. Katerla), Retlewski (64. Prejs).

Żółta kartka: Damian Zagórski (Starogard).

Sędziowali: Maciej Martyniuk (jako główny) oraz Tomasz Nowicki i Piotr Bacia (wszyscy z Poznania).