Klęska w Środzie Wielkopolskiej

Piłkarze Polonii Środa zdominowali wydarzenia na boisku i w meczu z naszym zespołem zasłużenie sięgnęli po komplet punktów.

W początkowej fazie spotkania, to nasza drużyna próbowała odważniej zagrozić bramce rywali. Strzał Norberta Czachorowskiego został zablokowany, zaś bramkarz Polonii złapał piłkę po strzale Piotra Kaczkowskiego. Po dwudziestu minutach do głosu doszli gospodarze i to oni otworzyli worek z bramkami.

Strzelanie rozpoczął Jurga, który wykorzystał dośrodkowanie Białożyta. Na 2:0 podwyższył Łopatka, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki po zamieszaniu w polu karnym. Po przerwie, Laskowskiego jeszcze raz pokonał Łopatka, a potem jeszcze Pawlak i Molewski. Już w doliczonym czasie gry padł honorowy gol dla Unii. Jego autorem był Michał Smolarczyk, który zaskoczył bramkarza Polonii strzałem z dystansu.

III LIGA, GRUPA II (BAŁTYCKA) - RUNDA WIOSENNA - 28. KOLEJKA - 19.05.2018 R.
POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA - UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI 5:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Jurga 20. - asysta Białożyt, 2:0 Łopatka 32. - bez asysty, 3:0 Łopatka 56. - asysta Białożyt, 4:0 Pawlak 80. - asysta Gajda, 5:0 Molewski 87. - asysta Roszak, 5:1 Smolarczyk 90+1. - bez asysty.

POLONIA (trener Tomasz Dłużyk): Szymański - Ngamayama (64. Borucki), Białożyt (69. Pawlak), Roszak, Molewski, Jurga (75. Barabasz), Solarek (46. Kaźmierczak), Łopatka, Gajda, Skrobosiński, Henriquez.

UNIA/DROBEX (trener Remigiusz Kuś): Laskowski - Karbowski, Plakhtyr, Szałek, Michalski - Płóciennik, Kaczkowski (59. K. Nytko), Śmietanko (73. Moranowski), Czachorowski, Kotarzewski (59. Born) - Smolarczyk.
Żółta kartka: Płóciennik.

SĘDZIOWAŁ: Jewgienij Adamonis (Gdańsk), asystenci: Behmke, Dietrich.