Gramy z Elaną o finał Puchar Polski!

Pora na mecze 1/2 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu KPZPN. Na środę (23 maja) wyznaczono mecze Unia/Drobex Solec Kujawski - Elana Toruń oraz Chemik/Moderator Bydgoszcz - Legia Chełmża. Oba spotkania rozpoczną się o godz. 17.00.

Unici batalię w PP w sezonie 2017/2018 rozpoczęli od II rundy, w której pokonali na wyjeździe Noteć Inowrocław 3:0.

Następnie wyeliminowali: GLKS Osielsko-Żołędowo (5:1), w IV rundzie - wolny los, Cuiavię Inowrocław (1:0) i Krajnę Sępólno Krajeńskie (9:0).

W środę podejmować będą Elanę Toruń, jednego z rywali w III lidze. Torunianie walczą obecnie o awans do II ligi, na pięć kolejek przed końcem sezonu mają tylko dwa punkty straty do prowadzącego Świtu Skolwin.

A oto jak daleko Unia Solec Kujawski doszła w pucharze w trzech poprzednich sezonach:

2014/2015 - 1/8 finału - porażka z Chemikiem 0:1

2015/2016 - 1/4 finału - porażka z Wdą Świecie 0:1

2016/2017 - 1/8 finału - porażka z LTP Lubanie 2:4.

Dziś zwycięzca uzyska awans do finału. Ostatni raz solecczanie grali w nim w 2014 roku (na stadionie Chemika) i to  z powodzeniem, bo sięgnęli - po dwumeczu z Lechem Rypin - po główne trofeum.