III liga bez KS Chwaszczyno

To już informacja oficjalna. Mimo otrzymania licencji, zespół KS Chwaszczyno nie przystąpi w nadchodzącym sezonie do trzecioligowych rozgrywek. Miejsce drużyny z Pomorza może zająć m.in. KP Starogard lub Radunia Stężyca.

Te dwa zespoły są bardzo poważnie zainteresowanie przeprowadzeniem fuzji z KS Chwaszczyno, które miniony sezon III ligi zakończyło na dwunastej pozycji. O tym, że ekipa z Chwaszczyna może zrezygnować z występów na trzecioligowych boiskach mówiono o dłuższego czasu, a teraz tę informację potwierdził portal Pomorski Futbol, który podał także o tym, że to drużyny ze Starogardu i Stężycy mogą zająć miejsce KS Chwaszczyno.

Wcześniej mówiono o tym, że za klub z Pomorza może zagrać pierwszy spadkowicz z III ligi, tj. Chemik Bydgoszcz. W rozmowie z Tygodnikiem Bydgoskim, wiceprezes Chemika Dominik Malicki jednak to zdementował i potwierdził, że klub z Glinek przygotowuje się do rozgrywek w IV lidze.