Chemik Bydgoszcz pozostanie w III lidze?

Według informacji, do których dotarł portal MetropoliaBydgoska.pl wynika, że w III lidze możemy mieć w nadchodzącym sezonie aż cztery ekipy z kujawsko-pomorskiego. Miejsce KS Chwaszczyno może zająć Chemik Bydgoszcz.

Jak dowiedział się portal, ekipa z Pomorza odwołała wszystkie planowane w letnim okresie przygotowawczym mecze kontrolne. KS Chwaszczyno miało także szykować fuzję z innym klubem, ale i ten pomysł zakończył się fiaskiem. Stąd też, w związku z kłopotami finansowymi, dwunasta ekipa minionego sezonu III ligi może wycofać się z rozgrywek, choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Jeśli wycofanie KS Chwaszczyno się potwierdzi, to wówczas jego miejsce w III lidze zajmie bydgoski Chemik, który sezon ukończył na pierwszej, spadkowej pozycji. Tym samym, w III lidze mielibyśmy cztery drużyny z Kujaw i Pomorza, bowiem grać będą na tym szczeblu rozgrywek także toruńska Elana, Wda Świecie oraz beniaminek Unia/Drobex Solec Kujawski.

Inauguracja sezonu została zaplanowana na weekend 12/13 sierpnia 2017 r.