Trzy punkty były w zasięgu

Nieoczekiwany przebieg miało niedzielne spotkanie 24. kolejki III ligi Pogoń Szczecin – Unia/Drobex Solec Kujawski. Po pierwszej połowie unici prowadzili 2:0, na początku drugiej części zdobyli z rzutu karnego bramkę na 3:0. A mimo to pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwo.

Już w 5 min. piłkę do własnej bramki wpakował Jakub Kuzko, piłka odbiła się od nierównej murawy i zaskoczyła bramkarza. Po pół godzinie było już 2:0. Krystian Born z Jakubem Kotarzewskim tak mocno naciskali defensywę „Portowców”, że ten drugi ładnym strzałem z narożnika pola karnego umieścił piłkę w siatce. W tym momencie wszystko było pod kontrolą drużyny Remigiusza Kusia. Zespół grał szybko, na skrzydła, piłka wpadała w pole karne. Unici prezentowali się bardzo dobrze.

Druga połowa zaczęła się wyśmienicie. W 59 min. sędzia podyktował rzut karny za faul Adamczuka na Kaczkowskim i po chwili Kotarzewski podwyższył na 3:0. Co się stało później, trudno wytłumaczyć. Szczecinianie ruszyli do ataków i w ciągu dwóch minut zmniejszyli rozmiary porażki! A na domiar złego w 83 min, po kolejnych huraganowych atakach zdołali doprowadzić do wyrównania.

Piłkarze Unii/Drobex nie poddawali się, wciąż chcieli rozstrzygnąć losy spotkania na swoją korzyść. Ale niestety stworzone sytuacje nie przyniosły rezultatu (jeszcze przy wyniku 2:3 akcję sam na sam nie wykorzystał Smolarczyk) i zamiast trzech punktów do Solca przywieźli tylko „oczko”. Przed meczem remis pewnie braliby w ciemno, lecz po takich scenariuszu można powiedzieć tylko jedno - szkoda!!!

III LIGA, GRUPA II (BAŁTYCKA) – SEZON 2017/2018 – 24. KOLEJKA (22.04.2018)
POGOŃ II SZCZECIN - UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI 3:3 (0:2)
Bramki:
0:1 Jakub Kuzko (5 min-samobójcza), 0:2 Jakub Kotarzewski (30), 0:3 Kotarzewski (59-karny), 1:3 Damian Pawłowski (61), 2:3 Dawid Kort (62), 3:3 Aron Stasiak (83).

Pogoń (trener Paweł Sikora): Bursztyn – Maćkowski, Kuzko (46.Adamczuk), Walukiewicz, Kujawa – Pawłowski (77.Marczuk), Kort – Paczuk (64.Pach), Listkowski (46.Górzyński), Bochnak – Stasiak

Unia/Drobex (trener Remigiusz Kuś): Laskowski – Kacprzak (50. Nytko), Szałek, Plakhtyr, Michalski – Śmietanko, Moranowski, Born, Kaczkowski (63. Biesiadziński), Kotarzewski (72. Płóciennik) – Smolarczyk.

Żółte kartki: Pawłowski, Adamczuk (Pogoń II) - Szałek, Nytko i Michalski (wszyscy Unia/Drobex).
Sędziowali: Damian Łupiński (jako główny) oraz Krzysztof Kochel i Grzegorz Wojciechowski (wszyscy z Gdańska).