Piąta sparingowa wygrana Unii/Drobex [ZDJĘCIA]

Piąte zwycięstwo w szóstym meczu sparingowym odnieśli piłkarze trzecioligowej Unii/Drobex Solec Kujawski. Unici pokonali w Bydgoszcz czwartoligową Polonię 4:2 (2:0).

- Na tle czołowej drużyny IV ligi stworzyliśmy sobie sporo okazji. To ważne, bo w ligowych meczach może być ich mniej - komentował na gorąco trener Unii Remigiusz Kuś. Jest zadowolony ze strzeleckiego dorobku zespołu w sobotnim pojedynku.

W pierwszej połowie dla Unii gole strzelili Jakub Kotarzewski i Ukrainiec Dmytro Plakhtyr, który bramkarza bydgoszczan pokonał precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. Po przerwie, piłkę do siatki Polonii skierowali jeszcze Piotr Kaczkowski i jeden z zawodników testowanych.

Kolejny sparing Unii już w najbliższą środę (21.02), a rywalem soleckiej drużyny będzie Budowlany KS Bydgoszcz (19.00., stadion przy ul. Sielskiej 12a w Fordonie).