Obroniony karny, zwycięstwo Lecha

Kolejnej wiosną porażki doznali nasi piłkarze. Tym razem na własnym boisku ulegli Lechowi II Poznań 0:3 (0:0). Mogło być wyżej, lecz „Lasek” obronił karnego, który egzekwował Dariusz Dudka, uczestnik mistrzostw świata i Europy.

Piłkarze Remigiusza Kusia po raz kolejny postarali się o dobrą grę i nie odstawiali nóg. Na rezerwy „Kolejorza” to było jednak za mało.

W pierwszej części unici dość często atakowali bramkę gości, bliski gola był m.in. Mateusz Płóciennik, który w 26 minucie uderzył tuż obok słupka. Ale z upływem czasu lechici rozwinęli skrzydła, a w drugiej części okazali się bardzo skuteczni.

Tuż po tym jak strzał Michała Smolarczyka obronił bramkarz, poszła akcja lechitów po której piłkę z boku w bramce ulokował Tomasz Kaczmarek. W 69 minucie ustawiony w obronie Jakub Kotarzewski sfaulował Kaczmarka i przyjezdni mogli podwyższyć na 2:0. Ale Paweł Laskowski wyczuł intencje Dariusza Dudki, który uderzył zbyt słabo przy lewym słupku.

W 76 min. Laskowski by jednak bez szans. Na strzał po ziemi z ok. 20 metrów zdecydował się Tomasz Kaczmarek i piłki przy słupku wpadła do siatki.

W 75 min. z pierwszej piłki huknął Krystian Born, ale obok bramki. W 83 ponownie było groźnie pod bramką Laskowskiego, lecz tym razem udanym wślizgiem popisał się młody Hubert Chołuj.

W 88 min. unici byli natomiast bezradni, z boku pola karnego dokładnie przymierzył Łukasz Adamczak i piłka odbijając się od słupka zmyliła Laskowskiego. Tym samym goście mogli cieszyć się z prowadzenia 3:0 i utrzymania wysokiej pozycji w tabeli.

A Unia/Drobex żegna się, niestety, z trzecią ligą. Na kolejny, wyjazdowy mecz z Przodkowem pojedzie dodatkowo osłabiona. Dmitro Plakhtyr ujrzał w tym meczu 12 żółtą kartkę i na tym zakończył swoje występy w tym sezonie w barwach Unii.

3 czerwca, III liga, Solec Kujawski

Unia/Drobex Solec Kuj. – Lech II Poznań 0:3 (0:0)

Bramki: Tomasz Kaczmarek (55 i 76), Łukasz Adamczak (88).

Unia/Drobex (trener Remigiusz Kuś): Laskowski – Michalski, Śmietanko, Plakhtyr, Kotarzewski – Moranowski, Czachorowski (79. Chołuj) – Born, Kaczkowski (81. Biesiadziński), Płóciennik – Smolarczyk.

Lech II (trener Rafał Ulatowski): Przybysz – Andrzejewski, Orłowski, Dudka, Pawlicki – Smajdor (82. Klimek), T. Kaczmarek, Cywiński, Andrzejewski (46. Maćkowiak) – Kołodziej, Kaczmarek (70. Draszczyk, 79. Adamczak).

Żółte kartki: Dmitro Plakhtyr, Bartosz Śmietanko, Mateusz Płóciennik (Unia) oraz Arkadiusz Kaczmarek (Lech II).

Sędziowali: Dawid Błaszczak (jako główny) oraz Piotr Barański i Michał Świderski (Szczecin).