Nasz najbliższy rywal – KP Starogard Gdański

W sobotę, 14 kwietnia, o godzinie 12 zespół Unii/Drobex Solec Kujawski będzie gościć KP Starogard Gdański.

To będzie pierwsze w tym roku spotkanie ligowe w Solcu. Do tej pory unici grali na wynajętym boisku w Bydgoszczy przy ul. Słowiańskiej.

Sobotnim rywalem będzie jedenasty zespół w trzecioligowej tabeli. KP zgromadził w 21. meczach 27 punktów – 8 spotkań wygrał, 3 zremisował i poniósł 10 porażek. Na wyjeździe bilans wygląda następująco 3-2-5.

W drużynie Starogardu występują zawodnicy znani soleckiej publiczności: obrońca Maksym Adamenko oraz pomocnicy Damian Rysiewski i Daniel Katerla (wszyscy grali w Unii). W bramce stoi znany z gry w naszym regionie Łukasz Zapała, w pomocy Damian Zagórski, zaś w ataku Tomasz Prejs. Barw tego zespołu broni również Dawid Retlewski (poprzednio Wda Świecie), bramkostrzelny napastnik, który w rundzie wiosennej strzelił już 5 goli. Co więcej, w poprzedniej rundzie ekipę KP prowadził Robert Bednarek, który wcześniej był trenerem soleckiej jedenastki.

Przypomnijmy, że w poprzedniej kolejce Unia/Drobex przegrała w Tczewie z Wierzycą Pelplin 1:2, zaś KP wygrał w Szczecinie z Pogonią II 4:0. Natomiast w rundzie jesiennej KP Starogard pokonał Unię/Drobex 2:0 (bramki: Zagórski w 17 i Rzepa w 69).

Zapraszamy w sobotę na stadion!