Nasz najbliższy rywal – Centra Ostrów Wielkopolski

Przed Unią/Drobex Solec Kujawski kolejny bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie w III lidze. W sobotę o 14 na boisku przy ul. Słowiańskiej w Bydgoszczy z Centrą Ostrów Wielkopolski.

Nasz rywal w ostatnich latach w III lidze nie zaliczał się do czołówki. Sezon 2013/2014 zakończył na 9. miejscu, 2014/2015 na 7., rok później opuścił szeregi trzeciej ligi (12 lokata). Szybko jednak wrócił, nie mając godnych siebie rywali w IV lidze wielkopolskiej (południe).

Rundę wiosenną drużyna z Ostrowa rozpoczęła od porażki w Szczecinie z Pogonią II (0:1), remisu w Pelplinie (1:1 z Wierzycą, po golu w 87 minucie) oraz przegranej z KP Starogard Gdański 0:1.

W tabeli po 20. kolejkach obecnego sezonu Centra zajmuje 13. lokatę z dorobkiem 20 punktów (bramki: 24-37), a patrząc na statystyki lepiej spisuje się na wyjazdach, skąd przywiozła 11 punktów.