Mistrz III ligi wygrał na koniec w Solcu

W ostatnim spotkaniu sezonu 2017/2018 piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski ulegli Elanie Toruń 1:5. Unitów nic nie było już w stanie uchronić przed spadkiem, torunianie z kolei mogli cieszyć się z przepustki do wyższej klasy rozgrywkowej.

Goście zaaplikowali naszej drużynie aż pięć bramek, w tym trzy do przerwy. W 23 minucie bramkarz Paweł Laskowski zderzył się z Damianem Lenkiewiczem, lecz zdaniem sędziego faulował przy tym rywala i goście mogli wyjść po rzucie karnym na prowadzenie 1:0. W 31 Lenkiewicz otrzymał długie podanie w pole karne i tym razem przelobował golkipera podwyższając na 2:0. Natchnieni dobrą grą elanowcy zainicjowali kolejną akcję, po której głową z bliska piłkę w siatce umieścił Filip Kozłowski.

W drugiej połowie arbiter po raz kolejny podyktował "11", za zagranie ręką Damiana Michalskiego. A "Lasek" znów był bez szans. W 68 min. kolejne długie podanie przejął Kozłowski i wykorzystał akcję sam na sam.

Jedyna bramka dla Unii/Drobex padła w 80 minucie, kiedy gracze Remigiusza Kusia wyszli z kontrą i Adam Kacprzak odegrał piłkę do Michała Smolarczyka. Ten kopnął futbolówkę z linii 16 metrów ustalając końcowy rezultat.

III LIGA, 16 czerwca, Solec Kujawski

Unia/Drobex - Elana 1:5 (0:3)

Bramki: 0:1 Maciej Stefanowicz (25-karny), 0:2 Damian Lenkiewicz (31), 0:3 Filip Kozłowski (35), 0:4 Stefanowicz (52-karny), 0:5 Kozłowski (68), 1:5 Michał Smolarczyk (79).

Unia/Drobex: Laskowski - Kotarzewski, Śmietanko, Karbowski (82. Chołuj), Michalski - Płóciennik (73. Biesiadziński), Czachorowski (61. Samsel), Moranowski, Kaczkowski, Born (75. Kacprzak) - Smolarczyk.

Elana: Nowak - Górka (72. Będzieszak), Urbański, Felsch, Dobosz (76. Wróblewski) - Lenkiewicz, Kryszak, Stefanowicz (60. Lenartowski), Stąporski - Kozłowski, Ciechański (11. Kościelniak).

Żółte kartki: Laskowski, Michalski, Smolarczyk - Kryszak.