Mateusz Czyżewski nowym prezesem Unii

W minionym tygodniu w siedzibie klubu odbyło się walne zebranie członków KS Unia Solec Kujawski. Podczas zebrania z dalszego piastowania funkcji prezesa klubu zrezygnował Dariusz Nytko. Nowym prezesem wybrany został Mateusz Czyżewski. Panie prezesie, serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w pracy na rzecz rozwoju futbolu w Solcu Kujawskim.

Po wyborze zapytaliśmy Mateusza Czyżewskiego o jego wizję prowadzenia klubu i plany na przyszłość.

Mateusz Czyżewski (Prezes KS Unia Solec Kujawski):

"Wszyscy zawsze pytają nowego prezesa o cele na nadchodzący sezon. Jeśli chodzi o moje stanowisko, to sezon będę traktował jako jeden z rozdziałów i celów do wykonania. Niestety po spadku Unii do IV ligi sytuacja jest trudna. Cel sportowy jest jasny, utrzymać się w lidze w górze tabeli. Od zawodników będę oczekiwał pozostawienia serca na boisku. Równie ważne, jak wyniki sportowe będzie wprowadzenie normalności w klubie i wyprowadzenie go na prostą po kilku latach prowadzenia polityki, w której ambicje nie korespondowały z możliwościami. Czas najwyższy przywrócić klub mieszkańcom Solca Kujawskiego - w drużynie mają grać Solecczanie dla Solecczan. Chciałbym, aby kibice mogli przychodzić podziwiać swoje dzieci, przyjaciół czy sąsiadów, poczuć prawdziwie sportową atmosferę i zabawę. Każdy mecz ma być świętem sportu. Ważnym celem jest też odbudowa pozycji klubu na mapie województwa, tak aby mogli zaufać nam również zawodnicy z regionu. Klub będzie w dalszym ciągu otwarty na graczy spoza Solca Kujawskiego, a słynną gościnność miasta mam zamiar prezentować również w Klubie. KS Unia/Drobex Solec Kujawski ma być wizytówką miasta oraz dumą mieszkańców."

Aktualny skład zarządu KS Unia Solec Kujawski:

Mateusz Czyżewski - Prezes
Andrzej Siemianowski - Wiceprezes