Jestem ciekawy trzeciej ligi

Nowy napastnik Unii/Drobex Solec Kujawski Patryk Biesiadziński właśnie rozpoczął start w dorosłe życie. W styczniu skończył 18 lat. O czym marzy? Na razie, żeby grać w seniorskim zespole i sprawdzić się na poziomie III ligi w barwach nowego klubu.

- Odebrałem niedawno dowód osobisty i mam też prawo jazdy. Mogę powiedzieć, że wszystko co może mi się w życiu przytrafić, dopiero jest przede mną. A futbolem jest zafascynowany – mówi na wstępie pozyskany zimą snajper unitów.

Urodził się we Włocławku. Jest wychowankiem miejscowego Lidera. W tym klubie spędził 6 sezonów (wygrał ligę wojewódzką młodzików). Następnie na dwa lata trafił do Lecha Poznań. A później do Lechii Gdańsk.

Występował także z sukcesami w młodzieżowych kadrach województwa kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Zanotował ponadto dwa występy w reprezentacji Polski do lat 15 (pod okiem trenera Roberta Wójcika).

- Obecnie zależy mi na tym, by ogrywać się już z seniorami. Stąd też mój transfer do Solca – dodaje młody zawodnik. – W Unii mnie się podoba, atmosfera jest fajna. Oprócz tego mam blisko do rodzinnego domu. Wiele osób motywuje mnie do pracy, do lepszej gry. Podpowiada mi także prezes klubu Dariusz Nytko. Jestem ciekawy jak ta runda się potoczy. Dla mnie, wiadomo, wszystko jest nowe. Liczę, że będę dostawał minuty, żeby zaprezentować swoje umiejętności. I że na boisku będzie to dobrze wyglądało. Ściskajcie za nas kciuki!