Jest awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Unia/Drobex lepsza od Cuiavii

Sporo piłkarskiego szczęścia mieli gracze Unii/Drobex Solec Kujawski w pucharowym starciu z Cuiavią Inowrocław. Udało im się wygrać po golu w końcówce spotkania, a od straty bramki dwukrotnie ratowała ich poprzeczka i raz - słupek.

Jedyny gol padł w ostatnich dziesięciu minutach. W 83. minucie Piotr Kaczkowski dopadł do piłki odbitej przez bramkarza Cuiavii i wpakował ją do siatki. Wcześniej unici mieli mnóstwo szczęścia. Dwukrotnie po strzałach zawodników gospodarzy (w pierwszej połowie Roszaka i drugiej Kruszczyńskiego), piłka trafiła w poprzeczkę, a po uderzeniu z dystansu Maciejewskiego, także w słupek.

Unitom udało się wywalczyć awans do ćwierćfinału, w którym rywalem zespołu z Solca Kujawskiego będzie A-klasowa Krajna Sępólno Krajeńskie. Ekipa z Sępólna sprawiła ogromną niespodziankę, eliminując IV-ligową Kujawiankę Izbica Kujawska (2:1).