Drugi remis Unii/Drobex. Tym razem w Koninie

Drugi mecz - drugi remis. Piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski po dwóch ligowych pojedynkach na swoim koncie mają dwa punkty. Dzisiaj, unici tylko zremisowali w wyjazdowym pojedynku z Górnikiem Konin 1:1 (0:1).

Po remisie przed tygodniem w meczu z Energetykiem Gryfino, unici o ligowe punkty powalczyli dzisiaj w Koninie. Górnik przystąpił do pojedynku podrażniony porażką w ubiegłotygodniowym meczu w Starogardzie.

III LIGA, GRUPA II - SEZON 2017/2018 - 2. KOLEJKA - 19.08.2017 R.
GÓRNIK KONIN - UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Wojciech Ernest 40. - bez asysty, 1:1 Łukasz Aleksandrowicz 59. - bez asysty.

GÓRNIK (trener Damian Augustyniak): Kołodziejczak - Świderski, M. Augustyniak, Śnieg (74. Górski), Rojewski (46. Sieradzki) - Adamczewski, Wesołowski, Sobieraj (82. Majer), Antas (46. Przybyszewski), Radoszewski - Zieliński.
Żółta kartka: Świderski.

UNIA/DROBEX (trener Krzysztof Jabłoński): Skibiński - Kacprzak, Żurek, Jastrzembski, Michalski - Born (64. Czachorowski), Kaczkowski (83. Moranowski), Karbowski, Śmietanko, Poczwardowski (76. Nowicki) - Ernest.
Żółte kartki: Ernest, Nowicki.

SĘDZIOWAŁ: Eliasz Pawlak (Śrem), asystenci: Nowicki (Szamotuły), Bacia (Poznań-Stare Miasto).

Ławka rezerwowych
Górnik: Koliński, Ćwiek, Witczak.
Unia/Drobex: Laskowski, K. Nytko, Szram.

W porównaniu do pojedynku z Energetykiem, trener Unii/Drobex Krzysztof Jabłoński dokonał jednej zmiany w wyjściowej jedenastce. Na ławce rezerwowych zasiadł Kamil Nytko, a od pierwszego gwizdka arbitra zagrał Piotr Kaczkowski.

Unici objęli prowadzenie pod koniec pierwszej połowy po trafieniu Wojciecha Ernesta, a ten zachował się najprzytomniej w polu karnym gospodarzy, po zamieszaniu. Koninianie wyrównali po godzinie gry, a Skibińskiego pokonał Łukasz Aleksandrowicz, który popisał się precyzyjnym uderzeniem zza linii pola karnego po wybitej futbolówce z pola karnego unitów.

Przed trzecioligowcami pracowity tydzień, bowiem piłkarze rozegrają aż dwie kolejki. Najbliższa z nich - już w tę środę, 23 sierpnia. Solecką Unię czekać będzie pojedynek na własnym stadionie z Wdą Świecie (17.00).