Zimny prysznic na początek wiosny [ZDJĘCIA]

Po pechowej porażce z Górnikiem Konin zespół Remigiusza Kusia pojechał do Świecia szukać punktów w starciu z Wdą. Faworytem byli miejscowi, którzy jesienią wygrali w Solcu Kujawskim 5:3, ale w piłce – czego dowodzi historia - wszystko jest możliwe.

W sobotę na naturalnej trawie o wiele lepiej czuli się jednak gospodarze. Szybko uzyskali prowadzenie i z każdą minutą powiększali przewagę. Grali szybko, składnie i skutecznie. Tych atutów zabrakło natomiast naszemu zespołowi.

W 3 minucie Bartosz Czerwiński minął obrońcę i bez problemu pokonał Pawła Laskowskiego. Trzy minuty później podanie w pole karne wykorzystał Karol Maliszewski. Uderzona przez niego piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.

W 16 min. było 3:0, tym razem Czerwiński lekko posłał piłkę obok wybiegającego Laskowskiego przy słupku. Jeszcze przed zmianą stron Piotr Siekirka dokładnie obsłużył Patryka Perlińskiego, i ten trafiając z bliska mógł również unieść ręce do góry.

Wda była skuteczna również po przerwie. W 56 minucie Maciej Śliwiński dobiegł do linii, wycofał piłkę do Perlińskiego i ten strzelił pewnie z ośmiu metrów. Dziesięć minut później Laskowski – zdaniem arbitra – faulował rywala i piłka powędrowała na punkt oddalony 11 metrów od bramki. Pewnym egzekutorem okazał się znów Czerwiński. Ostatni gol padł z kolei w 78 min. Dawid Tomczak zagrał dokładnie wzdłuż linii bramkowej i Śliwińskiemu wystarczyło tylko dołożyć nogę.

III LIGA, GRUPA II (BAŁTYCKA) - SEZON 2017/2018 - 20. KOLEJKA - 24.03.2018 R.

Wda Świecie – Unia/Drobex Solec Kujawski 7:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Bartosz Czerwiński (3), 2:0 Karol Maliszewski (6), 3:0 Czerwiński (16), 4:0 Patryk Perliński (39), 5:0 Perliński (56), 6:0 Czerwiński (65-karny), 7:0 Maciej Śliwiński (78).

Widzów: 200.

Wda: Bartosz Piotrowski – Szymon Kocieniewski, Jakub Witucki, Damian Wietrzykowski, Karol Maliszewski (46. Maciej Śliwiński) – Piotr Siekirka (72. Jay Jaskólski), Łukasz Wenerski, Dawid Tomczak, Wojciech Mielcarek (65. Dawid Frelek) - Patryk Perliński (74. Maciej Rożnowski), Bartosz Czerwiński.

Unia/Drobex: Paweł Laskowski – Damian Michalski, Dmytro Plakhtyr, Mateusz Szałek, Krystian Karbowski – Bartosz Śmietanko, Kamil Nytko (67. Oliwer Moranowski), Norbert Czachorowski, Krystian Born – Jakub Kotarzewski, Patryk Biesiadziński (52. Mateusz Płóciennik).

Żółte kartki: Damian Wietrzykowski (Wda) – Paweł Laskowski (Unia/Drobex).

Sędziowali: Eliasz Pawlak jako główny oraz Łukasz Stankowski i Rafał Pater (wszyscy z Poznania).