Udany rewanż soleckiej drużyny! (ZDJĘCIA)

Piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski po dwóch porażkach na początku rundy wiosennej szybko podnieśli się z kolan. W sobotę gościli 13. w tabeli Centrę Ostrów Wielkopolski i to była doskonała okazja, aby zrehabilitować się za nieudany start rozgrywek. Przy okazji mogli się zrewanżować Centrze za porażkę jesienią 0:3.

Trener unitów Remigiusz Kuś mógł już skorzystać z zawodników, których brakowało mu przed tygodniem w Świeciu. Z powodu kontuzji nie mogli wówczas wystąpić Adam Kacprzak i Michał Smolarczyk, a ze względów prywatnych Piotr Kaczkowski. W sobotę na Słowiańskiej w Bydgoszczy cała trójka była już gotowa do gry. I ich obecność także przełożyła się na postawę soleckiej jedenastki w tym spotkaniu.

Sygnał do ataku dał w 8 minucie Krystian Born. Uderzył silnie z dystansu, ale piłka trafiła w przeciwnika i minęła bramkę. Z drugiej strony próbowali skontrować przyjezdni. Było bardzo groźnie, lecz futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

W 19 minucie unici wyszli na prowadzenie. Błyskotliwy Born zagrał z lewej strony w pole karne i nadbiegający Michał Smolarczyk uprzedził obrońców i bramkarza, uderzając celnie po ziemi. Jest!!! – podniosła się wrzawa na stadionie. Centra znowu próbowała się zrewanżować; już po trzech minutach miała dogodną okazję, jednak Paweł Laskowski nie dał się zaskoczyć.

W 33 minucie ponownie przypomniał o sobie Born, brakowało jednak precyzji przy oddaniu strzału. Obrońcom Centry próbował także kilkakrotnie urwać się Jakub Kotarzewski, bez skutku.

Gdy wydawało się, że do przerwy nic już się nie zmieni, w zamieszaniu podbramkowym bramkarz z Ostrowa sfaulował jednego z unitów i sędzia zarządził „11”. Do piłki podszedł Kamil Nytko i pewnie zmieścił piłkę w bramce. Ufff! – kamień z serca spadł w tym momencie wielu kibicom.

Unia/Drobex nie zaprzestała ataków. W 52 min. Nytko pięknie dośrodkował w pole karne i tym razem Smolarczyk kapitalnie uderzył głową w okienko – 3:0. Pięć minut później Smolarczyk miał kolejną sytuację, nie trafił jednak w bramkę.

Gracze z Ostrowa ambitnie walczyli o zmianę rezultatu i raz ta sztuka im się udała. W 72 min. ładną główką wykończył akcję Marcin Wandzel. Ale to było wszystko, na co tego dnia stać było gości.

W 81 minucie padła zaś kolejna bramka dla solecczan. Szybką akcję lewą stroną zamknął Jakub Kotarzewski, ustalając wynik na 4:1 dla Unii/Drobex.

III LIGA, GRUPA II (BAŁTYCKA) – SEZON 2017/2018 – 21. KOLEJKA (31.03.2018)

UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI – CENTRA OSTRÓW WIELKOPOLSKI 4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Michał Smolarczyk (19), 2:0 Kamil Nytko (45-karny), 3:0 Smolarczyk (52-głową), 3:1 Marcin Wandzel (72-głową), 4:1 Jakub Kotarzewski (81).

UNIA/DROBEX (trener Remigiusz Kuś): Laskowski – Michalski, Szałek, Plakhtyr, Kacprzak (62. Karbowski) – Śmietanko, Kaczkowski – Kotarzewski (87. Biesiadziński), Nytko (80. Moranowski), Born – Smolarczyk (70. Płóciennik).

CENTRA (trener Mariusz Posadzy): Bartczak – Przezak (64. Graczyk), Adamiak (61. M. Kucharski), Strączkowski, Sikora – Wandzel, J. Michalski, Izydorski, Sz. Kucharski - M. Kucharski, Nowicki (84. Binek).

Żółta kartka: Marcin Wandzel (Centra) - faul.

Sędziowali: Damian Łupiński jako główny oraz Krzysztof Kochel i Grzegorz Wojciechowski (wszyscy z Gdańska).