Udany rewanż Jaroty

Piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski przegrali z Jarotą Jarocin 0:3. Goście zrewanżowali się więc za porażkę jesienią u siebie 0:6.

Sobotnie spotkanie 30. kolejki mogło się ułożyć po myśli zawodników Unii/Drobex, gdyż dogodnych sytuacji nie brakowało. Już w 1 minucie Michał Smolarczyk mógł uderzeniem głową zdobyć pierwszą bramkę, lecz minimalnie przerzucił futbolówkę nad poprzeczką. W 5 min. kolejną szansę miał Dmytro Plakhtyr, który uderzył bardzo silnie z rzutu wolnego, ale bramkarz wybił piłkę na rzut rożny.

Początek wyglądał zatem obiecująco dla kibiców Unii. Tymczasem jedna akcja gości przyniosła im prowadzenie. Długie podanie na pole karne przyjął Dominik Chromiński i precyzyjnie uderzył po ziemi od słupka do bramki.

Unici mieli jeszcze kolejną sytuację. W 20 minucie Krystian Born zdecydował się na mocne kopnięcie z lewej strony pola karnego i piłka… huknęła w słupek.

Później inicjatywę przejęli przyjezdni i to oni zaczęli groźnie atakować. Musieli jednak znaleźć sposób na dobrze dysponowanego Pawła Laskowskiego. W 40 min. nie mieli z tym już problemu, bo Jacek Pacyński dokładnie obsłużył Mateusza Dunaja, który podwyższył rezultat na 2:0.

W drugiej części unici mogli jeszcze zmienić niekorzystny dla siebie wynik, ale zabrakło dokładności w sytuacjach podbramkowych. Jak choćby w tej z 60 minuty, gdy obok bramki wycelował Smolarczyk. Z drugiej strony dobrze bronił Laskowski, ale w 88 min. nie miał szans. Wycofaną do tytułu piłkę przejął Mikołaj Marciniak i uderzył mocno w środek bramki, ustalając wynik na 0:3.

Po meczu trener Remigiusz Kuś powiedział:

- Zagraliśmy tymi graczami, którzy byli do dyspozycji. Trudno było o jakieś pole manewru, jeśli chodzi o zmiany. Nominalnie było tylko dwóch obrońców, Plakhtyr i junior Samsel, natomiast w ofensywie mieliśmy wszystkich zawodników do dyspozycji i w tej sytuacji największym rozczarowaniem jest zero z przodu.

III LIGA, 30. KOLEJKA, SOLEC KUJAWSKI

Unia/Drobex Kujawski – Jarota Jarocin 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Dominik Chromiński (7), 0:2 Mateusz Dunaj (40), 0:3 Mikołaj Marciniak (88).

Unia/Drobex (trener Remigiusz Kuś): Laskowski – Samsel, Śmietanko, Plakhtyr, Moranowski – Kaczkowski, Born, Nytko, Kotarzewski, Płóciennik – Smolarczyk.

Jarota (trener Marcin Woźniak): Filipowiak – Banaszak, Kierzek (80. Matuszak), Czapliński, Garbarek – Skokowski, Sierant, Nowak, Dunaj (74. Marciniak), Pacyński (62. Ludwiczak) – Chromiński (87. Kowalski)

Żółte kartki: Kotarzewski, Born - Banaszak, Chromiński, Nowak.

Sędziowali: Jewgienij Adamonis (jako główny) oraz Mateusz Gajewski i Bartłomiej Behmke (wszyscy z Gdańska).