Udany finisz poprawił nastroje

Piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski mają za sobą bardzo trudną pierwszą część sezonu 2017/2018 na boiskach III ligi. Jednak wszyscy w klubie wierzą, że cel, jakim jest utrzymanie zespołu na tym poziomie rozgrywkowym, zostanie osiągnięty.

Unici rundę jesienną zakończyli na 16. miejscu (trzecim od końca), zdobywając 12 punktów (2 zwycięstwa, 6 remisów i 9 porażek). Bilans bramkowy 14-31.

Sezon rozpoczęli od bezbramkowego remisu z Energetykiem Gryfino. Następnie przywieźli punkt z Konina (1:1) i przegrali z Wdą Świecie (3:5), w Ostrowie z Centrą 0:3, zremisowali z Wierzycą Pelplin 0:0, ulegli KP Starogard 0:2 i Pogoni II Szczecin 1:3, zremisowali z Kotwicą Kołobrzeg 1:1 oraz musieli uznać wyższość Świtu Skolwin (0:3) i Sokoła Kleczew (0:2).

Po 10. kolejkach, gdy na koncie były cztery punkty, drużyna miała za zadanie wygrać mecz i zaliczyć udany finisz. Z Bałtykiem Gdynia i Polonią Środa ta sztuka jeszcze się nie udała (po 0:2), ale przyszła 13. kolejka i wyjazd do Jarocina. I tam piłkarze z Solca dali koncert gry. Rozgromili miejscową Jarotę 6:0! Festiwal strzelecki rozpoczął w 29 minucie Michał Chyrek, a jeszcze przed przerwą do siatki trafili Dmytro Plakhtyr i Krystian Born. Born w 73 minucie podwyższył na 4:0, a wynik spotkania w ostatnich minutach ustalili Wojciech Ernest i Patryk Nowicki.

Szkoda, że kolejny mecz zakończył się przegraną 0:6 z KKS Kalisz, bo dziś sytuacja Unii/Drobex byłaby jeszcze lepsza. Na finiszu bowiem udało się jej wywalczyć pięć punktów i znacznie poprawić swój dorobek.

Bardzo ważne zawody z GKS Przodkowo, dzięki bramce Piotra Kaczkowskiego, zakończyły się zwycięstwem 1:0. A później unici zanotowali dwa remisy z zespołami, które były upatrywane w roli faworytów: z Elaną w Toruniu 0:0 i z Lechem II Poznań we Wronkach 1:1.

Dodajmy, że do dziesiątej kolejki zespół prowadził Krzysztof Jabłoński, a jego następcą został Hermes Neves Soares.

Po ostatniej kolejce Hermes powiedział:
- Nie mogę ocenić całej rundy, ponieważ pracowałem z drużyną dość krótko. Ale w okresie mojej pracy było widać postępy. Te kilka punktów więcej na finiszu rundy daje nadzieje, żeby na wiosnę bez większych obaw walczyć o utrzymanie. Różnice punktowe nie są duże i o to chodziło. Na końcu rundy to był nasz najważniejszy cel.
- Bardzo pozytywnie należy rozpatrywać dwa ostatnie mecze, z Elaną i Lechem II – dodaje Hermes. – Dobra organizacja gry, zwłaszcza w obronie, spowodowała, że drużyna zaczęła osiągać niezłe wyniki. Chłopacy pokazali walkę, zaangażowanie, dali z siebie wszystko. Patrząc na to z ławki trenerskiej można było być z tego dumnym. Nie chcę nikogo wyróżniać. Uważam, że wynik, który osiągnęliśmy, jest efektem dobrej postawy całego zespołu. To były pożyteczne tygodnie dla mnie, i mam nadzieję, że także dla klubu. Jako trener wciąż też się uczę.

Rundę podsumował także kierownik Unii/Drobex Solec Kujawski, Artur Górecki:
- Zawodnicy za późno uwierzyli w swoje umiejętności. I w to, że punkty można zdobywać ze wszystkimi rywalami, co pokazały ostatnie mecze. Moim zdaniem, miejsce i zdobycz punktowa nie są adekwatne do możliwości zespołu. Powinniśmy mieć na koncie 18-19 punktów. Były spotkania, gdzie byliśmy stroną przeważającą, lecz błędy w kryciu skutkowały stratą bramek i porażkami. Miejmy nadzieję, że wiosną tych błędów będzie mniej.

Strzelcy:
3 gole
- Wojciech Ernest, Piotr Kaczkowski
2 gole- Krystian Born, Dmytro Plakhtyr
1 gol - Michał Chyrek, Patryk Nowicki, Bartosz Śmietanko, Piotr Żurek.

Klub wspierają: Urząd Miasta i Gminy Solec Kujawski, Drobex, Vitasport.pl, Simi, Cotura, Special Space, Euro-Clear, Laboratorium kalorii, Typki.pl, Voip24.sklep.pl, Mac-Nova i Adidas.