Tego meczu nie powinniśmy przegrać!

Spotkanie 22. kolejki z Wierzycą Pelplin przyszło nam rozgrywać na boisku w Tczewie, gdzie na co dzień grają drużyny młodzieżowe miejscowego Gryfa, gdyż boisko w Pelplinie jest w remoncie. Po zaciętym boju wygrali gospodarze 2:1, zdobywając bramkę w końcówce z rzutu karnego…

- Nie możemy tak tracić punktów – stwierdził po spotkaniu Remigiusz Kuś, trener Unii/Drobex. – Pierwszą połowę przespaliśmy, a i tak mieliśmy dwie okazje podbramkowe. W drugiej części przewaga była po naszej stronie, stworzyliśmy mnóstwo sytuacji. Wierzyca z kolei nie miała tych sytuacji za wiele, a zdobyła zwycięską bramkę. Trudno się z tym pogodzić.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 10 minucie. Hieronim Gierszewski dokładnie zagrał do Piotra Przybylskiego, który ubiegł obrońców i posłał piłkę w prawy róg bramki Pawła Laskowskiego. Wierzyca nie miała jednak zdecydowanej przewagi, unici odgryzali się jak tylko mogli i również mieli kilka okazji.

A druga połowa już zdecydowanie należała do solecczan. Najwięcej razy piłka szukała Michała Smolarczyka. Napastnik Unii mógł zdobyć co najmniej jedną-dwie bramki. Po jego akcji padła wyrównująca bramka, której autorem był Piotr Kaczkowski. W 84 min. Smolarczyk był bliski gola na 2:1, po chwili przed podobną szansą stanął Krystian Born. Kiedy wydawało się, że nasz zespół strzeli gola dającego mu trzy punkty, bo już remis miał niemalże w kieszeni, Wierzyca wyszła z akcją, która powaliła unitów na kolana. Dmitrij Plakhtyr sfaulował Przybylskiego w polu karnym i już tylko od bramkarza Laskowskiego zależało, czy uda się uratować jeden punkt. Gierszewski uderzył jednak pewnie i futbolówka ugrzęzła w siatce.

III LIGA, GRUPA II (BAŁTYCKA) – SEZON 2017/2018 – 22. KOLEJKA (7.04.2018)

WIERZYCA PELPLIN – UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Piotr Przybylski (10), 1:1 Piotr Kaczkowski (56), 2:1 Hieronim Gierszewski (89. z rzutu karnego).

Wierzyca (trener Grzegorz Pawłuszek): Górski – Przybylski, Portasiński, Jaroszek, Szopiński – Karczewski (62. Kołodziejczyk), Kostiuk, Bujnowski, Dirda (49. Maruszewski), Meler (77. Stawikowski) - Gierszewski.

Unia/Drobex (trener Remigiusz Kuś): Laskowski – Kacprzak (28. Karbowski), Szałek, Plakhtyr, Michalski – Śmietanko, Kaczkowski – Kotarzewski (39. Płóciennik), Nytko (73. Moranowski), Born (85. Czachorowski) – Smolarczyk.

Żółta kartka: Michalski (Unia/Drobex).

Sędziowali: Karol Arys oraz Bartosz Kramer i Paweł Maćkowiak (wszyscy ze Szczecina).

Całe spotkanie (w dwóch częściach) można obejrzeć na youtube.pl na kanale Unii Solec Kujawski lub szukajcie meczu Wierzyca – Unia/Drobex.