Tak gra nasza młodzież - juniorzy starsi

To była bardzo udana pierwsza część ligowych zmagań dla występującej w lidze okręgowej drużyny juniorów starszych soleckiej Unii. Unici w tabeli plasują się na drugiej pozycji.

Podopieczni Szymona Raczyńskiego doznali w rundzie jesiennej tylko dwóch porażek: z Pałuczanką Żnin (0:1, 4. kolejka) i 0:3 z Notecią Łabiszyn (8. kolejka). Generalnie bilans rundy jest jednak bardzo pozytywny: unici wygrali siedem spotkań (trzy u siebie i cztery w delegacji), jeden zremisowali i dwa razy schodzili z boiska pokonani.

- Jako trener postawę zespołu juniora starszego w rundzie jesiennej oceniam bardzo pozytywnie, co doskonale widać po wynikach, jakie w niej osiągnęliśmy - mówi nam trener Raczyński. Gdy pytamy szkoleniowca o to, którego z zawodników indywidualnie chciałby wyróżnić po pierwszej części rozgrywek, odpowiada: - Na wyróżnienie zasługuje cały zespół, stanowiliśmy kolektyw, co widać było zarówno na boisku, jak i poza nim.

Solecka drużyna chce powalczyć o pierwsze miejsce na koniec sezonu, a szansa na to jest realna, bowiem strata do lidera tabeli Unii Gniewkowo to tylko dwa punkty. Tym bardziej, unici przygotowania do rundy wiosennej rozpoczynają już w tym tygodniu. - Do rozgrywek będziemy przygotowywać się na naszych obiektach - kończy Szymon Raczyński.