Nasz najbliższy rywal - Wierzyca Pelplin

W sobotę o godzinie 16.00 w kolejnym meczu o ligowe punkty nasz zespół powalczy na wyjeździe z Wierzycą Pelplin. Mecz odbędzie się na stadionie w Tczewie, ponieważ boisko w Pelplinie jest w remoncie.

Nasz najbliższy rywal w ostatnich latach grał na poziomie III i IV ligi. Awans do III ligi i zdobycie pomorskiego Pucharu Polski zalicza za swój największy sukces. Przepustkę do III ligi uzyskał ponownie w ubiegłym roku, z ogromną przewagą nad KP Starogard.

Obecnie zajmuje 12. lokatę. W 20 meczach zdobył 23 punkty (bramki 20-31), na własnym boisku 4 mecze wygrał, 3 zremisował i 3 przegrał. W rundzie jesiennej w Solcu padł bezbramkowy remis.

Wiosną Wierzyca zremisowała 1:1 z Centrą Ostrów oraz doznała dwóch porażek - 0:1 w Szczecinie z Pogonią II i 0:2 w Starogardzie z KP.

Trener Unii/Drobex Remigiusz Kuś liczy na kolejne punkty. W środę w meczu Pucharu Polski w Inowrocławiu z Cuiavią (1:0) kilku podstawowych zawodników  mogło trochę odpocząć z powodu różnych dolegliwości, których nabawili się w meczu z Centrą. Miejmy nadzieję, że w sobotę wszyscy będą już w pełni dyspozycji.

- Każde zwycięstwo, także w pucharze, na pewno cieszy i buduje morale drużyny. Ale dla nas priorytetem jest liga i przede wszystkim skupiamy się na tych rozgrywkach - podkreśla szkoleniowiec unitów.

NA KANALE YOUTUBE (UNIA SOLEC KUJAWSKI) POSTARAMY SIĘ PRZEPROWADZIĆ RELACJĘ NA ŻYWO Z TEGO SPOTKANIA.