Beniaminek wycofał się z III ligi. Unici pauzują w pierwszej wiosennej kolejce

Nie 10 marca, ale tydzień później rywalizację w rundzie wiosennej III ligi rozpoczną podopieczni Remigiusza Kusia. Pierwszy rywal unitów w rundzie rewanżowej podjął bowiem decyzję o wycofaniu się z rozgrywek.

Mowa o Energetyku Gryfino, który wczoraj wieczorem wystosował komunikat, w którym poinformował o podjętej decyzji. - Zarząd KS Energetyk Gryfino z przykrością informuje, że 1 lutego 2018 r., podjął decyzję o wycofaniu drużyny z rozgrywek na szczeblu III ligi - czytamy w komunikacie. Jak doprecyzowano, powyższa decyzja jest efektem wielu różnych czynników, które w ostatnim czasie wpłynęły na sytuację w klubie.

Pierwszym czynnikiem były sprawy finansowe. Jak informują włodarze Energetyka, uczestnictwo w trzecioligowych zmaganiach wiązało się z ogromnymi wydatkami. - Te o wiele przewyższały budżet klubu - poinformował zarząd klubu. I dodał w liście, że mimo dodatkowego wsparcia finansowego ze strony gryfińskiego ratusza, to klub zaczął tracić płynność finansową, a na początku roku pojawiły się obawy dotyczące dodatkowego finansowania, które miał zapewnić jeden ze sponsorów. Jak podkreślono, były one związane z niezadowalającym wynikiem sportowym w rundzie jesiennej.

Podjęto wówczas decyzję o zmniejszeniu wydatków w rywalizacji trzecioligowej. Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy mieli mieć obniżone pensje, a także zdecydowanie mniej środków finansowych miało być wydawanych m.in. na nocleg zawodników, transport na mecze wyjazdowe i wyżywienie. Ale to nie spotkało się z akceptacją zawodników, co spowodowało rozpad zespołu i odejście trenera Krzysztofa Kubackiego, który raptem kilkanaście dni przepracował z zespołem.

Energetyka na trzecioligowym szczeblu już nie zobaczymy, klub zamierza teraz postawić na zespoły występujące w rozgrywkach młodzieżowych.